Ціна розраховується індивідуально
Припливно-витяжна установка Cooper&Hunter CH-HRV2K2: 150–200 м³/год, рекуперація тепла, 22–27 дБ(A), 105 Вт. Велес-Енерго, Хмельницький.
Опис
Припливно-витяжна установка Cooper&Hunter CH-HRV2K2 до 200 м³/год
Cooper&Hunter CH-HRV2K2 — найкомпактніша за повітропродуктивністю модель у групі CH-HRV2K2…CH-HRV13K2: 150 м³/год на низькій швидкості та 200 м³/год на середній і високій. Установка забезпечує одночасний приплив і витяжку, повертає частину тепла та вологи через ентальпійний рекуператор і споживає 105 Вт. У «Велес-Енерго» підбирають вентиляційні та кліматичні системи у Хмельницькому за потрібним повітрообміном, кількістю людей і опором повітроводів, а не просто за площею кімнати.
CH-HRV2K2 особливо цікава для невеликих квартир, кабінетів, офісів, студій та інших об’єктів, де центральна канальна вентиляція потрібна, але перехід одразу до 300–400 м³/год створив би зайвий запас. При цьому модель має три швидкості, зовнішній статичний тиск до 75 Па, рівень звукового тиску від 22 до 27 дБ(A), паперовий теплообмінник і систему керування з автоматичним байпасом.
Чому CH-HRV2K2 не варто оцінювати просто як «маленький рекуператор»
На низькій швидкості установка подає 150 м³/год при зовнішньому статичному тиску 60 Па. На середній продуктивність підвищується до 200 м³/год, а доступний тиск — до 70 Па. Максимальний режим залишає ті самі 200 м³/год, але збільшує зовнішній тиск до 75 Па.
| Режим | Витрата повітря | Зовнішній тиск | Рівень звуку |
| Низький | 150 м³/год | 60 Па | 22 дБ(A) |
| Середній | 200 м³/год | 70 Па | 25 дБ(A) |
| Високий | 200 м³/год | 75 Па | 27 дБ(A) |
Тобто максимальна швидкість тут потрібна не для отримання більш ніж 200 м³/год, а насамперед для додаткового запасу статичного тиску. Для реальної канальної системи це іноді важливіше, ніж ще одна цифра продуктивності.
Хто виробляє Cooper&Hunter: історія, власник, офіси та виробнича база
Торгова марка C&H (Cooper&Hunter) належить Cooper and Hunter International Corporation. Історія сучасного бренду відраховується від 2003 року, коли компанія почала випускати широкий спектр кліматичного обладнання під власною торговою маркою. За понад два десятиліття Cooper&Hunter перетворився з бренду, який асоціювався передусім із кондиціонерами, на постачальника значно ширшого комплексу HVAC-рішень.
Міжнародна структура компанії має головний офіс у США — у місті Дорал, штат Флорида, а європейський головний офіс розташований у Варшаві, Польща. Географія Cooper&Hunter охоплює десятки країн: бренд представлений у Північній Америці, Європі, Азії та інших регіонах.
Один із найцікавіших етапів виробничої історії припав на 2017 рік. Cooper&Hunter уклав стратегічну угоду із Zhuhai Vino Environmental Technology Equipment Co. Ltd. та придбав частку підприємства. Завод у китайському Чжухаї після цього отримав назву Zhuhai Vino – Cooper&Hunter Environmental Technology Equipment Co. Ltd. Виробнича площа підприємства — близько 10 000 м².
Це важливий факт для розуміння самого бренду. Cooper&Hunter історично працював із міжнародною моделлю спеціалізованого виробництва, а партнерство у Чжухаї дало компанії власну участь у виробничій та R&D-базі. Тому некоректно описувати весь Cooper&Hunter як продукцію одного-єдиного заводу: асортимент великий, а виробничий ланцюг залежить від категорії обладнання та ринку.
Сьогодні під маркою Cooper&Hunter представлені настінні, касетні й канальні кондиціонери, мультиспліт-системи, VRF, теплові насоси, фанкойли, осушувачі та різні типи вентиляційного обладнання. Саме тому серія CH-HRV виглядає логічною частиною асортименту: кондиціонування працює з температурою, а установки HRV додають організований приплив, витяжку та рекуперацію.
Для CH-HRV2K2 зв’язок із цією спеціалізацією особливо помітний. Це не локальний настінний рекуператор, а повноцінна невелика канальна установка, яка використовує ті ж принципи центральної вентиляції, що й більші моделі серії.
CH-HRV2K2 чи CH-HRV3K2: різниця більша, ніж 100 м³/год
Сусідня CH-HRV3K2 має максимальну продуктивність 300 м³/год. Це на 50% більше, ніж максимальні 200 м³/год CH-HRV2K2. Але електричне споживання збільшується значно менше — зі 105 до 117 Вт, приблизно на 11%.
| Параметр | CH-HRV2K2 | CH-HRV3K2 |
| Максимальна витрата | 200 м³/год | 300 м³/год |
| Максимальний зовнішній тиск | 75 Па | 85 Па |
| Споживана потужність | 105 Вт | 117 Вт |
| Маса | 23 кг | 25 кг |
| Мінімальний шум | 22 дБ(A) | 23 дБ(A) |
| Максимальний шум | 27 дБ(A) | 30 дБ(A) |
Тому вибір між ними не зводиться до правила «краще взяти більшу із запасом». Якщо об’єкту реально достатньо близько 150–200 м³/год, CH-HRV2K2 дозволяє працювати з компактнішим і тихішим обладнанням. Якщо розрахунок уже наближається до межі 200 м³/год, запас CH-HRV3K2 стає значно ціннішим.
Чи буде установка більшу частину часу працювати на межі своїх 200 м³/год? Якщо так, наші спеціалісти радять одразу перевірити наступний типорозмір, а не сподіватися компенсувати недостатню продуктивність максимальною швидкістю вентилятора.
Приклад для невеликого офісу: що означають 150 і 200 м³/год
Візьмемо приміщення площею 42 м² із висотою стелі 2,7 м. Його внутрішній об’єм становить:
42 × 2,7 = 113,4 м³.
На низькій швидкості 150 м³/год математична кратність буде приблизно:
150 / 113,4 ≈ 1,32 раза на годину.
При 200 м³/год:
200 / 113,4 ≈ 1,76 раза на годину.
| Параметр | Розрахунковий приклад |
| Площа | 42 м² |
| Висота | 2,7 м |
| Об’єм | 113,4 м³ |
| 150 м³/год | ≈ 1,32 обміну об’єму за годину |
| 200 м³/год | ≈ 1,76 обміну об’єму за годину |
| 200 м³/год при 5 людях | Математично 40 м³/год на людину до врахування втрат мережі |
Ці цифри не замінюють вентиляційного проєкту, але добре показують масштаб моделі. Перед купівлею порахуйте максимальну, а не середню кількість людей у приміщенні. Для CH-HRV2K2 різниця між трьома та вісьмома людьми може принципово змінити результат підбору.
На низькій швидкості рекуператор працює ефективніше
У CH-HRV2K2 максимальна температурна ефективність заявлена саме на низькій швидкості — 75%. На середній та високій вона становить 70%.
| Показник | Низька | Середня | Висока |
| Температурна ефективність | 75% | 70% | 70% |
| Ентальпійна ефективність, охолодження | 60% | 55% | 55% |
| Ентальпійна ефективність, обігрів | 63% | 59% | 59% |
Це нормальна фізика теплообмінника: при меншій швидкості повітря більше часу контактує з поверхнею рекуперації. Але зменшувати повітрообмін тільки заради більшої паспортної ефективності неправильно — спочатку потрібно забезпечити потрібну кількість свіжого повітря.
За практикою «Велес-Енерго», хороший робочий режим — це баланс між продуктивністю, рівнем шуму, рекуперацією та реальним завантаженням приміщення.
105 Вт: проста оцінка споживання
Споживана електрична потужність CH-HRV2K2 становить 105 Вт. Якщо умовно взяти вісім годин безперервної роботи:
0,105 кВт × 8 годин = 0,84 кВт·год.
Це споживання самої вентиляційної установки. Канальний електричний нагрівач, якщо він потрібен для зимової роботи, рахується окремо і може мати значно більшу потужність.
Паперовий ентальпійний рекуператор: що він повертає
У CH-HRV2K2 використовується теплообмінник, який працює не тільки з температурною складовою, а й із частиною вологи. Припливне та витяжне повітря проходять окремими каналами без прямого змішування, обмінюючись частиною енергії через матеріал рекуператора.
Узимку це дозволяє зменшити навантаження на підігрів холодного зовнішнього повітря. Влітку рекуператор допомагає зменшити додаткове навантаження на кондиціонери для дому й бізнесу у Хмельницькому, якщо зовнішнє повітря тепліше за внутрішнє.
Вентиляція при цьому не замінює кондиціонування: одна система відповідає за повітрообмін, друга — за теплове навантаження та температуру.
Корпус CH-HRV2K2: 264 мм висоти, але потрібно щонайменше 320 мм простору
У монтажному кресленні CH-HRV2K2 висота корпуса становить приблизно 264 мм, основні габаритні параметри — 580 × 666 мм, а приєднувальні патрубки мають діаметр Ø144 мм. Для установки виробник передбачає внутрішню висоту стельового простору від 320 мм.
Ці 320 мм не означають, що достатньо зробити нішу точно за мінімальним розміром. Потрібно врахувати кріплення, теплоізоляцію, підведення каналів і головне — сервісний доступ.
До монтажу підвісної стелі залиште люк, через який реально можна дістатися до фільтрів та теплообмінника. Команда «Велес-Енерго» радить перевіряти доступ фізично ще до завершення оздоблювальних робіт.
75 Па — межа, з якою потрібно рахувати повітроводи
CH-HRV2K2 має максимальний зовнішній статичний тиск 75 Па. Для невеликої системи цього може бути достатньо, але запас не безмежний.
- довгі канали збільшують втрати тиску;
- кожен різкий поворот додає опір;
- додатковий фільтр забирає частину доступного тиску;
- канальний нагрівач також впливає на робочу точку;
- замалий діаметр каналів підвищує швидкість повітря;
- решітки та дифузори створюють власний опір;
- забруднення фільтрів поступово змінює характеристики системи.
Тому модель на 200 м³/год не гарантує автоматично 200 м³/год на кожній готовій вентиляційній мережі.
Практичний сценарій: невелика офіс-студія на вулиці Заводській
Осінь 2026 року, Хмельницький, вулиця Заводська, офіс-студія площею близько 42 м² на другому поверсі. Висота стелі — приблизно 2,7 м, постійно працюють чотири люди, періодично одночасно перебувають п’ятеро. Кондиціонер уже встановлений, але вікна протягом більшої частини робочого дня залишаються зачиненими.
Це узагальнений сценарій на основі типових задач з вентиляції, а не опис конкретного підтвердженого замовлення. Внутрішній об’єм приміщення становить близько 113 м³, тому 150 і 200 м³/год дають два помітно різні робочі режими.
CH-HRV2K2 у цьому сценарії вибирається тому, що система не потребує 300–400 м³/год, але власнику потрібен центральний приплив і витяжка для двох робочих зон. Установка монтується за підвісною стелею у коридорній частині, а не безпосередньо над робочими столами.
Припливні дифузори розносяться по робочих зонах, витяжка розташовується з іншого боку приміщення, щоб повітря проходило через кімнати. Зовнішні канали теплоізолюються, а перед рекуператором залишається достатній сервісний люк.
За відкритого стельового простору і підготовленого електроживлення двоє монтажників можуть виконати подібну систему орієнтовно за один-два робочі дні. Очікуваний результат — можливість використовувати тихий режим у звичайний робочий час і підвищувати продуктивність до 200 м³/год при більшій кількості людей.
22 дБ(A) — сильна сторона молодшої моделі, але не вся акустика системи
На низькій швидкості для CH-HRV2K2 зазначено 22 дБ(A), на середній — 25 дБ(A), на високій — 27 дБ(A). Для компактної центральної установки це дозволяє планувати роботу на невисоких швидкостях у приміщеннях, чутливих до фонового шуму.
Але вузький повітровід або невдало підібрана решітка можуть створити шум уже після вентилятора. Саме тому рівень звуку обладнання та рівень звуку всієї готової системи — не одне й те саме.
Автоматика CH-HRV2K2
Модель входить до серії, для якої передбачений інтелектуальний контролер. Система дозволяє вибирати швидкість вентилятора, працювати за тижневим таймером і відображати температури зовнішнього, припливного та витяжного повітря.
Також передбачені автоматичний By-pass, функція розморожування, керування зовнішнім електричним нагрівачем, контакт зовнішнього керування, індикація необхідності очищення фільтра, запам’ятовування налаштувань та індикація помилок.
Для розширеної автоматизації можуть застосовуватися опціональний контроль CO2 і вологості, BMS-керування та моніторинг роботи. Наявність конкретних датчиків і контролерів потрібно погоджувати при комплектації системи.
Коли CH-HRV2K2 краще не брати
Якщо розрахована потреба вже становить близько 200 м³/год без запасу на канальну мережу, CH-HRV2K2 може виявитися занадто близькою до своєї верхньої межі. У такому випадку доцільно порівняти її з CH-HRV3K2.
Модель також не призначена для великих залів, приміщень із високою концентрацією людей або технологічних процесів із великими витяжними об’ємами. Там потрібен інший клас вентиляційного обладнання.
Технічні характеристики Cooper&Hunter CH-HRV2K2
| Модель | Cooper&Hunter CH-HRV2K2 |
| Тип | Підвісна припливно-витяжна установка з рекуперацією |
| Витрата повітря | 150 / 200 / 200 м³/год |
| Зовнішній статичний тиск | 60 / 70 / 75 Па |
| Температурна ефективність | 75 / 70 / 70% |
| Ентальпійна ефективність, охолодження | 60 / 55 / 55% |
| Ентальпійна ефективність, обігрів | 63 / 59 / 59% |
| Рівень звукового тиску | 22 / 25 / 27 дБ(A) |
| Напруга | 220 В |
| Споживаний струм | 0,5 А |
| Споживана потужність | 105 Вт |
| Маса | 23 кг |
| Орієнтовний розмір корпуса за монтажним кресленням | 580 × 666 мм |
| Висота корпуса | 264 мм |
| Мінімальна внутрішня висота стельового простору | 320 мм |
| Патрубки | Ø144 мм |
| Тип рекуператора | Ентальпійний |
| Кількість швидкостей | 3 |
| Автоматичний By-pass | Передбачений системою керування |
Що підготувати перед підбором CH-HRV2K2
- площу та висоту кожної кімнати;
- максимальну кількість людей;
- план приміщення;
- можливе місце установки;
- вільну висоту над підвісною стелею;
- маршрут припливних і витяжних каналів;
- місця зовнішнього забору та викиду повітря;
- вимоги до додаткового фільтра;
- необхідність зимового догріву;
- потребу в керуванні за CO2 або BMS.
Монтаж вентиляції, кондиціонування, сервіс та інші роботи компанії зібрані у розділі послуг «Велес-Енерго» у Хмельницькому.
Ціна, наявність і монтаж Cooper&Hunter CH-HRV2K2
| Модель | Cooper&Hunter CH-HRV2K2 |
| Ціна | Уточнюється на дату звернення |
| Наявність | Підтверджується перед оформленням |
| Комплектація | Уточнюється для конкретної поставки та автоматики |
| Гарантія | Уточнюється для конкретного обладнання |
| Монтаж | Розраховується після визначення повітрообміну та конфігурації каналів |
Контакти «Велес-Енерго» у Хмельницькому
Телефони:
098-481-52-57
067-381-19-45
Адреса:
м. Хмельницький, Львівське шосе 20/1
Електронна пошта:
veles.muzika@gmail.com
Ідеї, приклади кліматичного обладнання та матеріали компанії також можна переглядати у профілі «Велес-Енерго» в Pinterest.
Яка максимальна продуктивність Cooper&Hunter CH-HRV2K2?
Максимальна паспортна витрата становить 200 м³/год. Три режими мають значення 150 / 200 / 200 м³/год.
Чому на середній і високій швидкостях однакові 200 м³/год?
На високому режимі збільшується доступний зовнішній статичний тиск: із 70 до 75 Па. Тому різниця між режимами полягає не лише у номінальній витраті.
Який рівень шуму CH-HRV2K2?
Зазначено 22 / 25 / 27 дБ(A) залежно від швидкості. На фактичний шум у приміщенні також впливають повітроводи, решітки та спосіб монтажу.
Скільки споживає CH-HRV2K2?
Споживана потужність вентиляційної установки становить 105 Вт. Додатковий електричний нагрівач має окреме енергоспоживання.
Яка ефективність рекуперації CH-HRV2K2?
Температурна ефективність становить до 75% на низькій швидкості та 70% на двох вищих режимах. Ентальпійна ефективність залежить від швидкості та режиму охолодження або обігріву.
Яка мінімальна висота потрібна над підвісною стелею?
Для CH-HRV2K2 зазначена мінімальна внутрішня висота стельового простору 320 мм. Крім цього, потрібно залишити місце для каналів, ізоляції та сервісного доступу.
Який діаметр патрубків CH-HRV2K2?
Для моделі використовуються приєднувальні патрубки Ø144 мм.
Чи підтримує CH-HRV2K2 автоматичний байпас?
Так, система керування передбачає автоматичну функцію By-pass, яка дозволяє обходити основний теплообмінник за відповідних температурних умов.
Чи можна підключити зовнішній нагрівач?
Так, система керування передбачає керування зовнішнім електричним нагрівачем. Його потужність та захист підбираються окремо.
Чи можна керувати вентиляцією за CO2?
Для системи передбачений опціональний контроль концентрації CO2. Датчик та конкретну комплектацію автоматики потрібно погодити при замовленні.
Чи підтримується BMS?
Для системи керування передбачена можливість інтеграції з BMS. Спосіб підключення визначається проєктом автоматизації.
Чим CH-HRV2K2 відрізняється від CH-HRV3K2?
CH-HRV2K2 має максимум 200 м³/год, 105 Вт споживаної потужності та масу 23 кг. CH-HRV3K2 — 300 м³/год, 117 Вт і 25 кг. Тобто наступна модель дає на 50% більшу максимальну витрату при відносно невеликому збільшенні електричної потужності.
Для яких приміщень підходить CH-HRV2K2?
Модель може використовуватися у невеликих житлових, офісних та комерційних приміщеннях, якщо розрахована потреба в повітрообміні та опір канальної мережі відповідають її робочому діапазону.
Додаткова інформація
| Бренд | Cooper&Hunter: практичний HVAC-бренд для охолодження, обігріву та стабільного мікроклімату |
|---|---|
| Тип рекуператора | |
| Розміщення припливно-витяжної установки | |
| Продуктивність | |
| Потужність | |
| Напруга живлення | 230.0(В) |
| Рівень шуму |
Корисні матеріали та сторінки
Кондиціонери та вентиляція у Хмельницькому — Велес-Енерго
Свіжі матеріали про кондиціонери та вентиляцію у Хмельницькому
- Мобільні кондиціонери: коли вони справді зручні, а коли краще обрати інше рішення — 05.09.2026
- Побутові кондиціонери: які системи найчастіше обирають для дому, дачі та офісу — 04.09.2026
- Спліт-система: як вона влаштована, чому стала найпопулярнішим кондиціонером і кому підходить — 03.09.2026
- Інверторний кондиціонер: у чому його різниця, переваги та чи варто переплачувати — 02.09.2026
- Кондиціонер — що це таке і навіщо він потрібен у квартирі, будинку чи офісі — 31.08.2026
Нові товари: кондиціонери та вентиляційне обладнання
- Кондиціонер Cooper&Hunter WINNER INVERTER CH-S18FTX5 — 06.09.2026
- Кондиціонер Cooper&Hunter WINNER INVERTER CH-S24FTX5-NG — 06.09.2026
- Кондиціонер Cooper&Hunter SUPREME Black Inverter CH-S09FTXAM2S-BL — 06.09.2026
- Кондиціонер Cooper&Hunter CONSOL INVERTER CH-S09FVX — 05.09.2026
- Кондиціонер Cooper&Hunter SUPREME Black Inverter CH-S12FTXAM2S-BL — 05.09.2026
Новинки на сайті
- Наші виконані роботи — кондиціонування, вентиляція та теплові насоси у Хмельницькому — 06.09.2026
- Партнерська програма — 05.09.2026
- Акційні пропозиції — 03.09.2026
- Інформація — 02.09.2026
- Кондиціонери у Хмельницькому Купити кондиціонер “Велес-Енерго” з установкою — 01.09.2026